I Liga
Chaos - Ziom 3:3
Bramki: Kubax2, Sado - Artur, Lex x2
Sędziował: Deluks (brak ale grali wtedy równoległy ligowy)

"2 bramki strzelone przez Chaos na początku spotkania ustawiły mecz. W trudnych warunkach bardzo ciężko nam było skonstruować akcje bramkowe. Dopiero w drugiej połowie udało się strzelić 3 bramki. Chaos się nie poddał i zdobył wyrównanie. Pomimo nerwowej końcówki, żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa."

Lex (Ziom)

Tytani - Spartacz 4:6
Bramki: Qhr, Atka x3 - Marcin 4x, Makaron, samobójcza
Sędziował: Sebastian (Grom)

"Spartacz grał równo cały mecz co było kluczem do zwycięstwa. Gdybyśmy wykorzystali więcej sytuacji to może udałoby się nawiązać walkę o korzystniejszy rezultat.
Ogólne nasze odczucia to przegrana meczu głównie z jednym zawodnikiem. Patrząc na strzelców wiadomo o kogo chodzi."

Qhr (Tytani)

Partyzant - 3Maja 2:5
Bramki: Artek, Bartek - David Z. x4, Robert K
Sędziował: Grzegórzki (brak - 1 pkt.)

"Mecz skończył się takim samym wynikiem jak nasze poprzednie spotkanie z Partyzantem. Ze składu 20 osób pojawiło sie tylko 7 trzeciomajowców, zresztą najstarszym składem /40 i więcej lat/ + Dawid jedyny młody. Z uwagi na benadziejną ilość graczy chcieliśmy zagrać sparing, jednak partyzanci przekonali nas do meczu o punkty. Nie było wyjścia trzeba było zagrać mądrze, szanując siły. Tym razem się udało, ale jak niektórzy nasi gracze będą olewać ważne mecze to czarno przyszłość widzę. "

Paweł (3Maja)

Szara- WNiG 4:3 (1:3)
Bramki: Paweł N, Goliat, Tomasz L, Zawisza - Gnievek, Misiek, Przemek
Sędziował: Cz. Diabły (brak sędziego, po kontrowersjach -1 pkt.)

"Początek meczu nie zapowiadał dramaturgi jaka się potem wydarzyła. Obie drużyny zaczeły mecz spokojnie. Miałem wrażenie że mimo przedmeczowej motywacji Szara przespała początek. W pierwszej połowie szanse na bramki miały obie drużyny ale to Wnig grał swobodniej, był bardziej poukładany i skuteczny. Wiertnicy przeprowadzali większośc akcji przez środek boiska, piłki rozprowadzał im Gniewek, który brylował w uruchamianiu ataku Wnigu. Około 15 minuty wydarzyło się nieszczęście. Janek poważnie skręcił kostke i nie był wstanie sam zejść z boiska, przerwa trwała kilka minut. Do gry nie wrócił, musiał szybko jechać autem aby ratować staw lodem który i tak przypomina teraz balon. Za Janka wszedł Paweł i to on jako jedyny znalazł recepte na pokonanie Tomka w pierwszej połowie. Do tego momentu Tomek sparował kilka naszych uderzeń. W przerwie usatlilismy że zastosujemy pressing jak najdalej od własnej bramki i skupimy uwagę na dobrze grającym Gniewku. W drugiej połowie mecz zrobił się dużo szybszy, akcje przenosiły się z jednej strony boiska na drugą a ambicja naszego lewego obrońcy nieustannie pchała go na prawy atak... Pogoń za Wnigiem rozpoczeła się na dobre po strzale Goliata z 20 metrów. Pieć minut później nietypowo wprowadziłem Torpede do ataku a on nie zawiodł posyłając mocny pocisk przy samym słupku. Było 3-3 i mecz stał się szalony, Wnigowców chyba interesowały tylko 3 punkty bo po wyrównaniu mocno się odsłonili, mogli strzelić bramke ale drugą połowe Zbyszek nam wybronił na zero z tyłu, raz pomogła mu poprzeczka. Ostatni gol padł w doliczonej minucie, po zamieszaniu w środku boiska Torpeda wypatrzył całkowicie nie pilnowanego Zawiszę. W jego kierunku skoczyło dwóch obrońców aby zablokować strzał ale ich wślizgi Zawisza wzioł na zamach przełożył piłke na lewą nogę i z 5 metrów uderzył do rogu. Gra nie została już wznowiona. Pozwoliłem sobie na obszerniejszy opis bo mecz był emocjonujący, nie brakowało walki i spięć. Wnig nadal jest faworytem do wygrania ligi, mają równy i techniczny skład. Dzięki za mecz."

Krzychu (Szara)

II Liga

zaległości z V kolejki
ANARCHOKOMUNA - GROM 5:15 (1:4)
Bramki: Nefer 2, Grzesiek, Edik, Danko - Nawrocki 10, Przybytek 3, Kowalczyk 2
Sędziował: Promil
Graliśmy po meczu z PKSem i Anarcho zaskoczyli nas na początku i ukarali za nasza bardzo pasywna grę bramką . Później jednak zaczęliśmy prowadzić grę i zdobywać kolejne bramki. Później za dużo się bawiliśmy i przez to 5 straconych bramek. Mecz czysty w bardzo lajtowej Atmosferze. Dziękujemy rywalom za mecz i życzę powodzenia.
Podziękowania dla Bagiego z Promila, że przyszedł nam posędziować mecz mimo ze to był zaległy.

Sędziował: Tomek (WNIG)
Bardzo zacięty mecz, wiele walki, bardzo ciężko się grało . Przeciwnicy mieli świetnego bramkarza na pewno no i środkowego pomocnika. Mimo, że prawie przez cały mecz prowadziliśmy był to bardzo ciężki mecz dla nas. Ale uważam, że zasłużenie wygraliśmy. Dziękujemy rywalom za mecz.
W pełni zgadzam się z wypowiedzią kolegi z GROM-u i przy okazji dziękuję za czysty i rozgrywany w atmosferze fair mecz! Dzisiaj byliście po prostu od nas zdecydowanie lepsi i biliście nas na głowę, co finalnie dało w pełni zasłużone zwycięstwo! Powodzenia w dalszej części rozgrywek chłopaki! A PKS?? PKS wrzucił ostatnio wsteczny bieg, ale to jeszcze nie jest nasze ostatnie słowo. Obiecuję.
John Austin vel. Marcin A. (PKS)

GTW - CZERWONE DIABŁY 2:1 (0:0)
Bramki: Sławek Zawarski, Tomasz Jaszowski - Matti
Sędziowała: Szara

FC NA MIASTECZKU - GRZEGÓRZKI 5:5

Bramki: Łukasz x4, Michał K. - ???
Sędziował: Tytani (nieobecni - do wyjaśnienia)

poniedziałek, 21 marca 2011

Wyniki 9 kolejki

Unicorn - Spartacz 2:1 (1:0)
Bramki: Przemek, Sadzio - Wojtek

3Maja- Ziom 6:4 (6:1)
Bramki: Dawid Z x3, Paweł O, Waldi, Zbyszek S - artur, żółw, tymek x2

"Mecz się dobrze dla nas ułożył. W pewnym momencie prowadziliśmy 6;1. Pod koniec zabrakło nam sił i koncentracji, Ziomy zaczęły zdobywać bramki, ale na dogonienie nas zabrakło czasu. Gra w bardzo przyjaznej atmosferze - pozdrowienia dla Ziomów od 'weteranów'"

Paweł 3Maja

Szara- Chaos 12:2 (3:0)
Bramki: Szymon x3 Zawisza x2 Janek S. x6 Paweł N. - Sado, Mati

"Mecz w przyjaznej atmosferze. Obyło się bez sędziego, który za naszą zgodą nie musiał być. Były 2-3 sporne sytuacje ale szybko się dogadaliśmy. Chaos grał w pierwszej połowie z kontry a my bylismy w ataku pozycyjnym, mecz układał sie po naszej myśli i do przerwy było 3-0. W drugiej połowie gra była szybsza z obu stron, szara miała dobrą skuteczność. Chaos w końcowych minutach atakował wszystkimi siłami i strzelił dwa gole. Dziękujemy za mecz."

CZERWONE DIABŁY - KOKON 9:3
Bramki: KrzyH x4, Kida x2, Michał Sz. x2, Karol - ???

IX kolejka, niedziela
ANARCHOKOMUNA - CZERWONE DIABŁY 6:12
Bramki: Danko 3, Nefer, Dunajew, Moskwa - Kida 4, Michał Sz. 3, KrzyH 2, Ozi 2, Bartek

PKS - FC NA MIASTECZKU 8:3 (3:0)
Bramki: Marcin A. 4, Bishop 2, Karpiu, Ibra - Łukasz 3

czwartek, 17 marca 2011

Zapowiedź 9 kolejki

Mamy ciekawy początek rundy wiosennej. W pierwszej lidze poza Chaosem, w strefie barażowej na dzień dzisiejszy może się znaleźć praktycznie każdy zespół.Niemal każdy, może też załapać się do strefy medalowej. Ekipy notorycznie tracące punkty jeszcze kilka miesięcy temu, teraz sukcesywnie punktują i trudno wskazać trojkę, której 25 czerwca będę wręczał medale, za 4 sezon PE. Wracając jednak do chwili obecnej, spójrzmy na spotkania 9 kolejki:

I Liga:

20 marzec godz. 9:00
Unicorn - Spartacz
Niezliczoną ilość razy pojedynkowali się na boisku dwukrotni mistrzowie PE, z relatywnie mało utytułowanymi ale zawsze trzymającymi poziom Spartaczami. Uni zdążyło już zaliczyć porażkę z Partyzantem. Spartacz rozegrał na razie tylko kilka sparingów. Paradoksalnie, w meczu tych dwóch ekip zwykle wygrywał ten, który był niżej w tabeli i to ZAWSZE maksymalnie jedną bramką.
Sędziuje: ZZK
Typ: X2

20 marzec godz. 10:00
3Maja- Ziom
Majowcy z bezpiecznej pozycji lidera, cel mogą mieć tylko jeden, obronić wyrobioną przewagę. Nie wydaje się możliwe, by poprawili bilans z jesieni i ograli prawie wszystkich uczestników PE. Czy Ziom aktualnie są w stanie ich zatrzymać - patrząc na tabele i ostatni wynik, raczej nie, dlatego rezultat spotkania z dużym prawdopodobieństwem wydaje się przesądzony.
Sędziuje: GTW
Typ: 1

Szara- Chaos
Sprawa wydaje się prosta. Szara ma Janka, a Chaos nie. Obrona też wydaje się wyraźnie lepsza, a bez strzelania kilku bramek na zapas, meczu z dwukrotnymi wicemistrzami się nie wygra.
Sędziuje: FCNM (prawdopodobnie nie będzie konieczny)
Typ: 1

20 marzec godz. 15:00
WNIG- Tytani
Patrząc na potencjał kadrowy, zdecydowanym faworytem jest aktualny mistrz PE ale gra z ekspertami od niespodzianek. Jeśli przypomnimy sobie, jak Tytani zaskoczyli w meczu z 3Maja, to sprawa typu nie jest już tak oczywista. Dlatego niezależnie od wyniku, najbardziej będzie się z tego meczu cieszył czyhający za nimi Spartacz.
Sędziuje: Anarcho
Typ: 1

II Liga:

18 marzec godz. 16:15
Czerwone Diabły - Kokon
Wielka niewiadoma. Chaotycznie grające diabły, kontra wysocy i więksi gabarytowo gracze Kokona. Dużych różnic w wyszkoleniu raczej nie ma, chyba że Kokon sprowadził kogoś ciekawego w przerwie zimowej.
Sędziuje: 3Maja
Typ: 1 - 2 (bez remisu, z wskazaniem na Kokon)

20 marzec godz. 12:00
Anarcho - Czerwone Diabły
Sytuacja podobna do meczu powyżej. Tyle że zamiast Kokona zmierzą się z drużyną fair play, która jeśli już gra, to czysto i pozwalając na konstruowanie akcji.
Sędziuje: Partyzant
Typ: 1

20 marzec godz. 13:30
PKS - FCNM
PKS co prawda przegrał ostatni mecz ale nie obniżył jakoś znacząco poziomu. Wciąż są silnym zespołem jak na realia 2 ligi. Mają niestety trochę problemów z ilością traconych bramek. Tym razem zagrają z pro ofensywną ekipą FCNM, a wynik zapewne będzie wysoki.
Sędziuje: Promil
Typ: 1

środa, 16 marca 2011

Promil drybluje, Artek punktuje

FC PROMIL - PARTYZANT 4:7
bramki : Samuel x2, Bagi x2. - Artek x5, Cuprinescu, El Gryko

Po tym spotkaniu myślę że warto byłoby stworzyć jakąś IV ligę Podgórskiej E-Klasy, gdzie karnie relegowano by drużyny prezentujące tak żenujący poziom jak dziś Partyzanci i Promile. Mecz mógł skończyć się zwycięstwem Promila, gdyby nie fakt iż drużyna zagrała beznadziejną drugą połowę - wszystkie słabości Promilów bezwględnie wykorzystał Artek. Partyzant odniósł cenne zwycięstwo, potwierdzając tym samym tezę że mamy ciekawą ligę - tak naprawdę każdy może wygrać z każdym i myślę że ten sezon będzie o wiele ciekawszy od poprzedniego. `

Kuba (Partyzant )

sobota, 12 marca 2011

Ruszamy - VIII kolejka za nami !

Ostatni weekend uraczył nas iście wiosenną pogodą. Liga ponownie wystartowała, a na boiska wybiegli pasjonaci piłki z podgórskiej ligi. Z 10 planowanych meczy udało się zagrać co prawda tylko połowę ale jak już się rozpędzimy, to damy radę, zwłaszcza że coraz łatwiej będzie grać w tygodniu. Podsumujmy co się wydarzyło. Patrząc na wielką frekwencję na boisku położonym przy VIII LO trudno nie zauważyć, że kilka ekip przespało okres przygotowawczy i chyba dopiero teraz rozpoczęło przygotowania do rundy wiosennej. Pomimo odwołania meczy, spora liczba drużyn grała mniej lub bardziej reprezentacyjnym składem sparingi. Testowano nowe nabytki i sprawdzali jak się klei po zimie futbolówka. Na szczęście organizacja sezonu, pozwala kilka odpuszczonych kolejek odrobić bez większych nacisków, jeszcze przed wakacjami. Niemniej kilka ekip nie zawiodło i mogliśmy podziwiać następujące mecze:

I LIGA

PARTYZANT - UNICORN 5:4
Bramki : Artek 3, Sochacki 1, Cuprinescu 1 - Wojtek x2, Przemek, Adam

Znają się od zawsze. Rywalizują od samego początku Podgórskiej Ekstraklasy. O ile w pierwszych edycjach, zajmowali pozycje bliżej podium, tak w ostatnim sezonie ich blask jakby przygasł. Uni zaliczyło kilka dotkliwych porażek i tylko dobra końcówka rundy jesiennej, z słabszą dyspozycją konkurencji, dała relatywnie wysokie miejsce w tabeli. Fakt bardzo niewielkich różnic w grupie pościgowej między 2, a 5 miejscem sprawia, że 2 dzisiaj miejsce może za chwile stać się 6-7. Znacznie gorzej sytuacja wyglądała u Partyzantów. Zaliczyli chyba najgorszy start ligowy w swojej historii i będą musieli o wiele bardziej się postarać w tej rundzie, by uniknąć baraży. Na ich korzyść przemawia fakt, że w przerwie ligowej intensywnie trenowali, szukając dla trochę chyba wypalonego składu nowej jakości. Niedzielny mecz pokazał, że całkiem możliwe, że zrobili solidny krok w tym kierunku. W ponownie pokonali niebieskich (tydzień wcześniej wygrali 7:2). Jak to zrobili, możecie poczytać w tym miejscu.

SZARAŃCZA - PROMIL 8:3
Bramki: Janek 4, Toni 3, samobójcza - Krzysiek, Patryk, Mylek
Sędziował: Grom

Krótko. Kolejna uznana "firma" wraca na właściwe tory. Szara opuszcza dół tabeli i rusza w pościg za podium.

TYTANI - ZIOM 5:4
Bramki: Walach x3, Atka x2 - Żółw x2, Pablo x2
Sędziował: Nie był wzywany

Na zebraniu kapitanów, Quchar wspomniał że mają patent na wygrywanie meczy w PE. Jest nim "ostrożne" dozowanie alkoholu na sobotnich imprezach. Czy tym razem, to było kluczem do zwycięstwa, musicie go zapytać już sami.

Pozostałe mecze się nie odbyły oficjalnie. Zagrano tylko sparingi, w których Spartacz bez bramkarza, połowy obrony i najlepszego strzelca dał sobie radę z nieco rozluźnioną obroną 3Maja,a WNIG w spacerowym tempie straszył bramkarza Chaosu.

II LIGA

DELUKS - PKS 7:6 (3:1)
Bramki: Rajczyk 3, Kumela 2, Błasiński, Bednarczyk - Marek 4, Marcin A., Karpiu
Sędziował: Krzychu (Szara)

Cytat meczu: "Niech ta porażka będzie nawozem przyszłych sukcesów" - Bibol. Deluksowi gratulujemy ruchliwości i wygranej :) PKS ze względu na absencję Tomka, kontuzję Marcina i szerokość orlika zmienił ustawienie. Nie był to dobry pomysł :/

GRZEGÓRZKI- ANARCHO 3:10 (3:1)
Bramki: ??? - Danko x4, Dunajew x2, Edik, Moskwa, Grzesiek, sam.

Mecz na średnim poziomie ale za to bardzo czysty. Bez złośliwości, czy fauli. Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale Anarcho zafundowała swoim kibicom świetny początek rundy.

poniedziałek, 7 marca 2011

Postanowienia z spotkania kapitanów

By dyskutować/głosować w sprawach Podgórskiej Ekstraklasy, zjawili się przedstawiciele 11 zespołów (6 z pierwszej i 5 z drugiej ligi). Wszystkie postanowienia zostały opublikowane na forum w tym miejscu.