Pierwsza kolejka za nami - są już pierwsi zwycięzcy!

SPORT NEWS - Oto najświeższe wyniki meczów I kolejki:

1. ZZK - Anarchokomuna 2:8
"Co się k..wa stało?" - to najczęstszy komentarz kibiców ZZK po tym spotkaniu. Gratulacje dla "Anarcho" za świetny początek sezonu.

Najświeższa relacja Nefera z Anarcho:

No cóż. Dla Anarcho meczy z ZZK tradycyjnie noszą symboliczny charakter. Ten, kto gra w lidze od samego początku, powinien wiedzieć o co chodzi. Do gry stawiło się 9 naszych zawodników + Liocha (nowa osoba). Po pierwszej bramce, która padła dość szybko, zrozumieliśmy, że zapał twórczy Zmiciera ewidentnie nie wygaśnie do końca gry.
Pod sam koniec pierwszej połowy, ofiarnie broniąc bramki, nasz bramkarz Dima mocno dostaje piłką prosto w twarz. Leje się pierwsza krew. Tracimy bramkarza, którego zmienia mający grać w polu nowy zawodnik Liocha. Idziemy na przerwę z wynikiem 3:1 dla nas.
Po przerwie trzymamy się pierwotnych ustawień, rywalom ewidentnie gra się nie klei. Zresztą sami o tym nie raz wykrzykują. Gramy w podania, staramy się utrzymywać piłkę. Mistrzowska przewrotka w wykonaniu Zmiciera i bramkarz ZZK po raz kolejny wyjmuje piłkę z własnej bramki. Za jakiś czas Slava z ZZK w walce trafia na naszego „nowego bramkarza”, czyli Liochę. Leje się druga krew. Oko za oko. Ząb za ząb :) Gramy dalej, trafiamy w słupek, później w poprzeczkę, mamy też kilka dobrych niewykorzystanych sytuacji. Kończymy z wynikiem 8:2 dla nas. Elegancki debiut Liochi, 5 bramek Zmiciera i tak długo oczekiwane zwycięstwo. Radość. Euforia. Anarchia!
Mimo pewnych emocji mecz w sumie przebiegał w dość spokojnej atmosferze. Dziękujemy za grę i życzymy ZZK powodzenia w następnych meczach.

Bramki: Zmicier x 5, Chorwat x 2, Ilya 1.

2. Banderola -  Szara-Ziom 3:3
bramki dla Banderoli:  Łukasz Śniaź, Jarek Jezierski i samobójczy bramkarza Szarej.
bramki dla SzaraZiom - ?

relacja Łukasza z Banderoli:
Typowy mecz walki, dużo gry w środku pola, wiele wrzutek i trochę nieudanych zagrań. Szara próbowała w pierwszej połowie grać piłką, my kontrowaliśmy, po jednej z kontr Łukasz Śniaź strzelił dla nas gola. Szara wyrównała po składnej akcji, dużo kłopotu sprawiam nam gracz z numerem 11. Jednak nie poddaliśmy się i wykorzystaliśmy rzut wolny, co zadecydowało, że schodziliśmy na przerwę prowadząc. Szara w drugiej połowie znów nas dogoniła. Jednak stały fragment gry tj. rożny i błąd bramkarza Szarej spowodował, iż ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Niestety praktycznie w ostatniej akcji meczu Szara wykorzystała nasze słabe ustawienie w obronie i doprowadziła do remisu. Prawdopodobnie jest to najsprawiedliwszy wynik. Widać że obie drużyny dopiero wchodzą w rytm meczowy, było trochę składnych, fajnych akcji z obu stron oraz kilka ładnych rajdów poszczególnych zawodników, ale do rutyny i powtarzalności jeszcze daleko. Przeciwnikom dziękujemy i życzymy powodzenia w następnym meczu.
Pozdro Łukasz.

3. OKS - Partyzant 7:6
bramki dla Partyzanta: Dawid (2), Bogdan (1), Artek (3)
bramki dla OKS-u - FIlipek-2, Bogdan-3, Kacper-1, Jacek-1

info od Partyzanta:

"Nie udał się nam inauguracyjny mecz- rywale zagrali bardzo dobrze pressingiem i zdominowali nas na boisku. Do przerwy nie mieliśmy nic do powiedzenia - potem wyglądało to trochę lepiej i nawet przez chwile prowadziliśmy 5:4. Pod koniec meczu OKS wbił nam 2 bramki i ustawił w szeregu:)
Gratulujemy rywalowi zwycięstwa bo zagrał świetny mecz a my musimy zdecydowanie się przebudzić i zgrać.Więcej o samym meczu+zdjęcia na naszej stronie. pzdr"

4. Spartacz - Dziatki 7:4
bramki dla Dziatków: Fabio -1, Łukasz S. -1, Wojtek -2
bramki dla Spartacza: NoName Boys:)

Z tego co widziałem to Spartacz przyszedł w czterech ale skorzystał z daru losu (i ekipy Dziatków) i "pożyczył" graczy. Efekt? mecz wygrany i 3 punkty w kieszeni! :) A na poważnie to pochwała dla Dziatków za fair play - jak będziecie tak dalej robić co mecz to skombinuje Wam specjalną nagrodę:). Pzdr

5. Unicorn - Augustyn 6:0 (walkower)
Chłopaki z Augustyna nie zebrali składu i oddali mecz walkowerem

6. Promil - Klimaciarze
mecz przełożony

Następny weekend jest "świąteczny" - obchody Święta Zmarłych więc nie ma ciśnienia na mecze - ustalam II kolejkę na 5-6 listopada. Jak będą jakieś ekipy chętne na granie to proponuje sparingi - dajcie znać kto zostaje w KRK a ustawie jakieś godziny grania.