wtorek, 3 lipca 2018

OKS mistrzem Podgórskiej Ekstraklasy!

Ekipa OKS-u została mistrzem tegorocznego sezonu, deklasując wszystkie pozostałe drużyny. OKS wygrał zasłużenie, rozgrywając bardzo dobre spotkania przy świetnym dorobku bramkowym.
W walce o drugie miejsce na czele wyłoniła się Banderola i to raczej oni zdobędą srebrny puchar, szczególnie że została jeszcze tylko jedna kolejka na dogranie zaległości. Za tydzień ostatecznie zamykamy ten sezon, który okazał się dosyć rozciągnięty a i frekwencja meczowa nie była stała dla wielu ekip. W przyszłym sezonie na pewno będą zmiany, potrzeba nam dyscypliny, nowych ekip i najlepiej własnego boiska i nad tym się skupie w nadchodzącym czasie a szczegóły pojawią się pod koniec sierpnia.
Za tydzień podam też ostateczną klasyfikację plus ranking strzelców, tymczasem rzućmy okiem na wyniki z tego weekendu:

BANDEROLA - ZZK 4:2

bramki dla Banderoli: 2x K. Śniaź, 1x J. Jezierski, 1x Ł. Wójtowicz.
bramki dla ZZK: ???

okiem Banderoli:
Dziwny był to mecz. ZZK przyszli w 5 (później doszedł 6 gracz), bez nominalnego bramkarza, dobrali dwóch zawodników z innej drużyny i postawili nam bardzo wysoką poprzeczkę, nawet grając przez około 6 minut w sześciu cały czas nas naciskali. Przez co praktycznie do ostatniej minuty ważyły się losy spotkania. Pomimo że my przybyliśmy na mecz w 10 osobowym silnym składzie. Niestety znowu graliśmy trochę ospale i nieprzemyślanie, do tego nerwowo - często decydując się na długo wrzutkę w przód, co może dziwić bo bardzo dobrych ostatnich meczach. Cóż zdecydowanie nie był to nasz dzień. Jednak udało nam się wygrać i zgarnąć trzy punkty a to się liczy najbardziej. Przeciwnikom dziękujemy i do zobaczenia w następnym sezonie (mam nadzieję ze już trochę bardziej zorganizowanym niż obecny, zwłaszcza pod względem boiska i pewności przybycia przeciwnika, w tym ustalania pewnego terminu meczów).

PARTYZANT - UNICORN 17:7 (6:5)

bramki dla Partyzanta: Artek - 10, Piotr B. - 5, Kuba - 2
bramki dla Unicorna: ???

okiem Partyzanta:
To było chyba ostatnie spotkanie miedzy naszymi zespołami ; Unicorn zupełnie się posypał ze składem, zostało 3 zawodników ; w dzisiejszym spotkaniu zagrało 2 weteranów z 3go Maja plus Slava i kapitan ZZK gościnnie. U nas skład był na styk i na początku zbytnie rozluźnienie przez co Uni-składak wcisnął nam 4 gole. Potem zabraliśmy się do roboty i jeszcze przed przerwą wyszliśmy na 6:5. Po zmianie stron gra do jednej bramki i dociągnęliśmy do 17:7. Tak kończy się pewien etap historii PE i rywalizacji między naszymi ekipami, zapoczątkowany 11 lat temu. Unicornowi dziękujemy za wiele emocjonujących meczy. Pzdr!