poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Pożegnanie Legendy

W ten weekend piłkarski świat obiegła smutna wiadomość: jedna z drużyn-założycieli ligi - ekipa "Dziatków" (dawne 3go Maja) zrezygnowała z rozgrywek w Podgórskiej Ekstraklasie po prawie 10 latach gry. Problemem okazał się brak regularnego składu na mecze plus piłkarska emerytura większości zawodników. Z pierwotnego składu został Waldek i Wojtek ;  Mario i Paweł przeszli z czasem do Promila, reszta chłopaków już dawno przestała grać w PE. Jako zespół Dziatki (3go Maja) zawsze stanowił trudnego rywala o dużym doświadczeniu (piłkarze grający ponad 30 lat w piłkę) i był charakterystyczną drużyną naszej ligi. Za wspólne 10 lat w imieniu swoim i całej bratni ligowej przesyłam gromkie: "DZIĘ-KU-JE-MY!"

ps. na zdjęciu ekipa 3go Maja z drugiego sezonu w najsilniejszym składzie

A teraz wiadomości z ligi:

ANARCHOKOMUNA - KLIMACIARZE 6:13

bramki dla Anarcho: ???
bramki dla Klimaciarzy: 5 Marek Krężel, 3 Artur Hass, 2 Mateusz Cieśla, 1 Kamil Eisenbart, 1 Kamil Maciuła, 1 Paweł Drag

okiem Klimaciarzy:
Spotykamy się w niedziele w samo południe na boisku przy grzegórzeckim z drużyna Anarcho. Piękna pogoda, świeci słońce i po lekkich opóźnieniach zaczynamy mecz. Nas tylko 7 osób (bez zmian i bez bramkarza), przeciwnik natomiast w dość licznym składzie, ale mówimy sobie, że przyszliśmy walczyć a nie poddać się! Pomimo upału wytrzymujemy trudy spotkania i odnosimy pewne zwycięstwo 13:6. Mecz od początku do końca pod nasze dyktando. Im bliżej końca tym coraz bardziej zaczynamy się bawić i cieszyć grą na boisku. Graliśmy bez żadnej spiny, oddając wszystkie sporne akcje bo przyszliśmy pograć a nie kłócić się czy bym faul, aut czy nie. Byliśmy pewni swego więc po 60 minutach schodzimy z boiska z uśmiechem na twarzy.
Dziękujemy przeciwnikom za grę i życzymy powodzenia dalej.

OKS - BANDEROLA 3 : 4 (2:4)
bramki dla OKS:Filipek -2, Kubinho -1
bramki dla Banderoli: 2x Bieszczad, 1x Bieniarz, 1x Wójtowicz.

okiem Banderoli:
"Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo, szczególnie po tak trudnym meczu. OKS grał twardo, starał się przez większość meczu nakładać na naszą drużynę pressing. Na szczęście zmobilizowaliśmy się i przyszliśmy w silnym 11-osobowym składzie, co przy słonecznej i gorącej pogodzie z pewnością było naszym atutem, szczególnie iż o dziwo zmiany przychodziły nam naprawdę składnie.  W pierwszej połowie udało nam się strzelić 4 bramki i schodzić z prowadzeniem 2 do 4. W drugiej połowie zagęściliśmy środek pola i nastawiliśmy się na obronę oraz grę z kontry, mimo że czasem była to obrona Częstochowy to jednak udało nam się przetrwać napór rywala i wywieźć komplet punktów. Przy tym mieliśmy kilka dogodnych sytuacji. W tym meczy pokazaliśmy że jesteśmy drużyną, dobra współpraca w obronie i zaangażowanie pozwoliły osiągnąć korzystny rezultat. Oby tak już pozostało. Przeciwnikom dziękujemy i życzymy powodzenia w kolejnych meczach"

okiem Spartacza:
Pomimo ponad godzinnego oczekiwania na boisko mecz toczony w super atmosferze Oby więcej takich drużyn w PE