czwartek, 9 czerwca 2016

Ścisk w dole

Augustyn zwyciężył bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie, połączoną ekipę Szarej i Zioma, RKS natomiast notuje zniżkę formy i po raz kolejny przegrywa wysoko. W dolnej części tabeli trzy ekipy mają po dwanaście punktów, a ostatnia drużyna kilka zaległych spotkań. Walka trwa.

SzaraZiom - Augustyn 5:6
Bramki: Ziobro G.x2, Sarlinski, Gawlik, Czernek, Sosnowski - ???

RKS - Partyzant 9:14
Bramki: ??? - Artek 5, Daniel 4, Bartek S. 2, Krzysiek 2, Bogdan

"No to sobie chłopcy postrzelali! Do ostatniej chwili mecz wisiał na włosku ze względu na braki kadrowe u obu ekip. Ostatecznie rywal wystawił 4 graczy, my - 7 w tym dwóch bramkarzy!
Na szczęście trzech chłopaków z Augustyna zgodziło się zostać i zagrać z RKS-em, dzięki temu mecz mógł się odbyć planowo. Zaczęliśmy spokojnie, oszczędzając siły na całe spotkanie. Tempo gry nie było porywające (z wyjątkiem szybkich kontr) stąd na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do ok. 10 minuty meczu, kiedy to Artek dostał piłkę w rogu pola karnego i silno uderzył ze szpica - piłka od słupka wpada do bramki. Od tego momentu worek strzelecki się rozwiązął- za chwilę podwyższył Bogdan a potem poszło na przemian - raz my, raz rywale. Do przerwy było 6:2 - z naszej strony dołożyli swe gole Daniel i Bartek. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił - odskoczyliśmy na kilka bramek by potem stracić kilka (głownie po błędach przy wyprowadzaniu piłki lub braku powrotu po straconej akcji). Upał również dawał się we znaki stąd z obu stron było sporo straconych piłek. W końcówce spotkania odskoczyliśmy na 4 bramki i było już pewne że tego spotkania nie przegramy. Na uwagę zasługuje piękna bramka Krzyśka - na co dzień naszego bramkarza a dziś grającego w polu - mocno uderzona przez niego piłka z rzutu rożnego trafiła prosto w bramki rywali (bramkarz RKS-u tu się nie popisał) - taki gol zdarza się raz na kilka lat. Ostatecznie 3 punkty lecą na nasze konto co na pewno wzmocni nasze morale. Do następnego razu, hej!"