Słowo od Tytanów na zakończenie

Tytani - FC Na Miasteczku 4:2 (2:0)

Bramki: Tytani - Szymek, Qhr 3; FCNM - Piotrek 2
Pierwszy mecz 4:0, bilans 8:2, Awans: TYTANI

Oto zaległa relacja z ostatniego meczu Tytanów i kilka ciekawych słów kapitana łososiowoczarnych o jego drużynie.

Po 3 dniowej przerwie, po raz kolejny stanęły na przeciwko siebie drużyny Tytanów i FCNM w celu rozegrania drugiego meczu barażowego, decydującego o awansie. Mecz zaczął się z lekkim opóźnieniem, na które przyzwolił sędzia dzisiejszego spotkania. Po pierwszym gwizdku kapitan Tytanów zdecydował się na uderzenie z połowy boiska, niestety bramkarz "chłopaków z miasteczka" stał na posterunku i w odpowiedniej chwili wybił piłkę przed siebie. Za chwilę ponowna próba strzału głową po centrze Pąga jednak tym razem piłka poszybowała "Panu Bogu w okno". W końcu nadeszła 10 minuta meczu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Qhr wyskakuje najwyżej do piłki i umieszcza ją w siatce. 1:0 dla Tytanów. Przez kolejne 10 minut mało akcji z jednej jak i drugiej strony. W 20 minucie po raz kolejny w tym sezonie drużyna czarno-łososiowych pokazała, że kontrataki wyprowadzane przez nich mogą szybko zmienić wynik spotkania. Po przejęciu piłki pod polem karnym Jarka i podaniu prostopadłym do Szymka nie pozostało mu nic innego jak przebiec kilka metrów i powiększyć przewagę swojego zespołu do 2 bramek w meczu a do 6 w całym rozrachunku. Tak też się stało i do przerwy na "tablicy" widniał wynik 2:0. Jeżeli chodzi o drugą połowę, najlepiej byłoby ją wymazać z historii Tytanów. Ani jedna formacja nie funkcjonowała tak jak powinna. Jedynie bramkarz nie zawiódł, strzegąc swoją "świątynie" tak jak powinien. I chociaż drużyna strzeliła dwie bramki i straciła dwie (bilans zerowy), to jednak można czuć wielki niedosyt zwłaszcza po akcji, po której Piotrek z FC Na Miasteczku strzelił drugiego gola w barażach dla swojej drużyny. "Niewykorzystane sytuacje się mszczą". Ta maksyma oddaje najlepiej obraz tego co się wydarzyło. Tytani dowieźli do końca wynik korzystny dla siebie i w ten sposób zapewnili sobie awans do przyszłorocznej edycji PE.

Ciekawostki :
*Był to 5 pod rząd (wliczając walkower z Lokatorem) wygrany mecz Tytanów w oficjalnych meczach.
*Qhr strzelił 3 hat-tricka w historii drużyny (wcześniejsze dwa były dziełem kapitana)
*Jesteśmy trzecią drużyną w grupie A, a czwartą w całych rozgrywkach jeżeli chodzi o najmniejszą ilość straconych bramek w sezonie zasadniczym.

Teraz pozwolę sobie na trochę prywaty z mojej strony.
W połowie sezonu (dokładniej po meczu ze Spartaczem) zdecydowałem się na publiczną ocenę każdego zawodnika. Jedni dostali niższe oceny drudzy wyższe. Cieszę się, że po całym rozegranym sezonie już nie muszę tego robić. Jestem dumny z tego, że potrafiliśmy się wziąć w garść i udowodnić (jako drużyna), że pomimo spisania nas na straty można awansować na 5 miejsce i wygrać baraże. Podziękowania z mojej strony należą się dla Jarka, Arka, Qhra, Marcina, Kamila, Pąga, Szymka, Simona, Pyzia, Poety, Caputa za czas jaki poświęcili drużynie, przyjeżdżając na mecze, sparingi, treningi, szlifując swoją formę przed każdym kolejnym spotkaniem. Podziękowania również dla Pabla, dzięki któremu dane nam jest robić skróty ze spotkań, które nagrywa. Jako kapitan zespołu mogę zapewnić tylko, że w przyszłorocznej edycji udowodnimy, że nie znaleźliśmy się przez przypadek w I lidze i jeszcze sporo krwi napsujemy naszym przeciwnikom. A teraz na 2 tygodniowy odpoczynek i od grudnia kolejny sezon przygotowawczy

Ciekawostka nr.2 Trafiłem na nią 1 Listopada 2009 przez przypadek (jako, że jestem zagorzałym fanem Juve i szperałem troszkę w historii klubu w dniu jego "narodzin")
"...W końcu Juventus uzyskał oficjalną nazwę - Sport Club Juventus. Chłopcy grali w różowych koszulkach, czarnych spodenkach i czarnych getrach.Zmiana nazwy na Juventus FC nastąpiła w 1899 roku, a w biało-czarnych koszulkach piłkarze zaczęli grać od 1903 roku. Powodem wymiany koszulek była pomyłka. Z Anglii przysłano po prostu inne niż te, co zamówili...."

Czysty zbieg okoliczności, a może przeznaczenie ;)