niedziela, 12 czerwca 2011

GTW wygrywa 2 Ligę !!!

GTW - PKS 3:2 (2:1)
Krzesimir Dębski,Patryk Paszko, Piotr Federowicz - Marcin A., Ibra

"Mecz zaczął sie od dość szybko strzelonej przez nas bramki. Później Patryk dołożył drugą i na przerwe mieliśmy schodzic z przewagą dwóch bramek. Ale w ostatniej minucie 1szej połowy PKS wywalczył rzut wolny przez niepotrzebny faul naszego zawodnika i Marcin A. strzelil bramke kontaktową. W drugiej połowie wkradło się troche bałaganu i PKS miał przewage ale nie potrafił udokumentować ją bramką bo albo wybijali obrońcy albo świetnie bronił Kamil. Były także niemiłe sytuacje. Zawodnik PKS uderzył bez piłki kolanem Kimka i zaczęła sie mała bójka.. Sędzia ukarał zawodnika PKSu 5 minutami kary a Kimi dostał 2 ale od razu po wejsciu na boisko dostał kolejne 2 za brzydki faul na Adamku. Prowadzimy 2:1, 4 minuty do końca i PKS strzela przypadkowego gola. Kilku z nas zwątpiło ale minute przed końcem przeprowadzamy fajną kontre i sytuacji sam na sam nie marnuje Piotrek. "

Wydezodorantowany [GTW]

"Dzisiejszy mecz nie obfitował w niesamowite zagrania, dryblingi i techniczną piłkę, to było po prostu spotkanie pełne walki i zaciętości. Początek meczu wyraźnie należał do GTW, które mocno przycisnęło i zdobyło bramkę. Następnie mecz się wyrównał, ale niestety PKS stracił drugiego gola! W samej końcówce zdołaliśmy jednak zadać cios GTW i doprowadzić do stanu 1:2! Bardzo dobrze rozegrany rzut wolny na bramkę zamienił Marcin A. Druga połowa to już futbol totalny bez żadnego kalkulowania bo przecież w puli było mistrzostwo II ligi. PKS osiągnął przewagę niestety nie potrafił jej udokumentować zdobyciem bramki! Piłka po prostu nie mogła wpaść, zawsze na jej drodze stawali obrońcy, bramkarz a finalnie słupek! Oczywiście GTW próbowało kontrować i kilka razy zagotowało się pod bramką PKS-u ale na posterunku był nasz bramkarz Wielki. W meczu miały miejsce dwie niepotrzebne sytuacje, czyli mini bójka między Kimkiem oraz Bishopem, a także faul od tyłu Kimka, który nie miał na celu odbioru piłki tylko wykoszenie przeciwnika. Jednak odnośnie tych sytuacji nie można mieć większych pretensji, po prostu każdy chciał wygrać, nerwy dawały się we znaki i czasami miały miejsce niepotrzebne zagrania. Koniec końców te dwie sytuacje nie miały większego wpływu na końcowy rezultat i po meczu wszyscy podali sobie ręce. Na 4 min. przed końcem PKS zdołał wyrównać, bramka wpadła w dość dziwny sposób do bramki GTW w momencie gdy już wydawało się, że akcja PKS-u została definitywnie skasowana przez przeciwników. Swój kunszt przepychania się w polu karnym pokazał Ibra i w sobie tylko znany sposób wepchnął piłkę do bramki.Zrobiło się 2:2, czyli był to idealny wynik dla Gromu, który dzięki temu przez chwilę był mistrzem, PKS miał 2 miejsce a GTW 3! W samej końcówce obie drużyny chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, PKS postawił wszystko na jedną kartę zostawiając tylko 1 obrońcę z tyłu. Nie miało dla nas znaczenia czy zajmiemy 2 czy 3 miejsce, zagraliśmy vabank, chcieliśmy zgarnąć pełną pulę, czyli mistrza i niestety dla nas skończyło się to skuteczna kontrą GTW, po której sędzia zakończył spotkanie, co finalnie dało GTW mistrza II ligi, nam 3 miejsce, a Grom zepchnęło na 2 pozycję.
Dziękuję przeciwnikom za mecz oraz sędziemu, do którego podczas spotkania mieliśmy trochę pretensji, ale podsumowując dobrze, że komuś chciało się posędziować, przyjść, poświęcić swój wolny czas! Decyzje sędziego w żadnym wypadku nie wypaczyły wyniku spotkania, a w pewnych sytuacjach pomogły rozładować sporne kwestie.
Niestety operacja "mistrzostwo dla PKS-u" się nie powiodła, wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich minutach spotkania. Tym razem szczęście uśmiechnęło się w stronę GTW, ale oznacza to tylko jedno, widocznie byli po prostu lepsi i bardziej zasłużyli na pierwsze miejsce. Z mojej strony chciałbym wyrazić podziękowania i podziw dla całego naszego PKS-owego teamu! Każdy dał z siebie wszystko, co tylko miał najlepszego, a że nie wpadało- tak czasami bywa! Mam nadzieję, że będziemy się w stanie zrewanżować GTW oraz Gromowi już w I lidze"