poniedziałek, 7 listopada 2011

Remis z kontrowersjami

Promil - 3goMaja 3:3
- Żabek, Tazbir, Alex - Seba x2, Robert K

"Podobnie jak do meczu z WNiG-iem wyszliśmy z nastawieniem uważnej gry defensywnej i szukaniu szczęścia w kontrach. Po wyjściu na prowadzenie chcieliśmy trochę uspokoić grę, czego efektem był błąd w obronie i zawodnik 3-go maja ładuje piłkę z bliskiej odległości do pustej bramki. Kilka minut później po dobrym przechwytem popisał się Tazbir, pociągnął sam na bramkę przez pół boiska i zdobył bramkę. Przed przerwą dostajemy jeszcze bramkę na remis i obydwie drużyny schodzą na przerwę przy stanie 2-2. Druga połowa to zacięty mecz. 3-go Maja wychodzi na prowadzenie po wolnym, gdzie piłka po strzale odbija się od słupka, następnie od pleców brakarza i wpada do siatki. Strata 3 bramki wprowadziła dużo chaosu w grę Promila, ale zaczęliśmy częściej atakować lecz nieskutecznie. Kluczowym momentem była dobrze wyprowadzona kontra po której Alex strzelił bramkę na wagę 1pkt. Chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na totalnie nie fair zachowanie graczy 3-go Maja w drugiej połowie czego świadkami były drużyny Gromu oraz Unimila, którzy po nas grali mecz. Gracze 3-go Maja 3 razy (!) w dogodnych sytuacjach dla Promila CELOWO zatrzymywali piłkę ręką: dwa razy przy kontrach, raz przy dośrodkowaniu które mogło (niekoniecznie musiało) zakończyć się bramką. Najwyraźniej Panowie z 3-go Maja pomylili piłkę nożna z piłką ręczną. Proponuje zatem zmianę dyscypliny sportowej. Na uwagę też zasługuje "sympatyczne" zachowanie jednego z graczy naszych przeciwników, który po przegraniu walki bark w bark z graczem Promila (cała drużyna Gromu widziała że zagranie było czyste) zadał mu pytanie: "wy*ierdolić Ci?" Komentarz chyba zbędny... Podsumowując: w przypadku następnego meczu będziemy robić wszystko, żeby spotkanie Promila z 3-go Maja sędziował przynajmniej jeden sędzia i żeby takie sytuacje jak dziś nie uchodziły bezkarnie, bo cała drużyna czuje się oszukana i zdegustowana zachowaniem Majowców."