niedziela, 7 listopada 2010

Grom i Czerwone diabły w górę.

W pozostałych meczach IV Kolejki 2 Ligi PE, swoje szanse wykorzystały ekipy Gromu i Czerwonych Diabłów. Pierwsi po szybkim, obfitującym w zmiany sytuacji meczu wygrali jedną bramką z swoim sąsiadem w tabeli, a drudzy pewnie pokonali zespół Grzegórzek.

GROM-FCNM 6:5 (3:0)
Bramki: Przybyt x3, Goral.x2, Kowalczyk - Łukasz x4, Paweł P.

"Na wiosnę tego roku Grom rozgromił FC Na Miasteczku 16:2. Tym razem było dużo lepiej, śmiem nawet twierdzić iż był to jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) mecz w wykonaniu Miasteczka w Podgórskiej Ekstraklasie. Nie mniej jednak nie wystarczyło to nawet do wywalczenia punktu. Po szybkim emocjonującym ciekawym i co najważniejsze bardzo czystym meczu (bodaj 4-5 faule przez całe spotkanie) Grom pokonał Miasteczko 6:5.
Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Gromu. Chłopaki pewnie rozgrywali piłkę, pokazując przy tym wysokie wyszkolenie techniczne. Czasem wystarczył jeden, dwa zwody by zgubić całą obroną Miasteczka z bramkarzem włącznie. Swoją przewagę udokumentowali trzema bramkami. Miasteczku niestety nie udało się nic ustrzelić, choć było kilka ku temu sytuacji. Najlepsze strzałami w poprzeczki zmarnował Łukasz.
W drugiej połowie Miasteczko zaczyna grać pressingiem a Grom jak by trochę opada z sił. Efektem tego są wreszcie bramki dla Miasteczka autorstwa Łukasza (4 w meczu). Jednak cały czas utrzymuje się 2-3 bramkowa przewaga Gromu. Na kilka minut przed końcem gola na 6:5 strzela Paweł (przy sporym udziale bramkarza Gromu) i pojawia się nadzieja na remis. Niestety w ostatniej akcji meczu piłkę meczową nad poprzeczką (mając już położonego bramkarza) przenosi Łukasz i nie udaje się doprowadzić do remisu.

Grom wygrał w pełni zasłużenie. W przeciągu całego meczu byli drużyną lepiej zorganizowaną i skuteczniejszą a Miasteczko tylko fragmentami potrafiło nawiązać z Gromem równorzędną walkę.
Drużynie Miasteczka ta porażka wstydu na pewno nie przynosi, gdyż mimo wszystko był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Wyróżniającymi się postaciami w ekipie Miasteczka byli: Łukasz (4 gole i powrót na pierwsze miejsce klasyfikacji strzelców), oraz Paweł (jeden gol).
W czasie meczu miała miejsce nieprzyjemna sytuacja a mianowicie kostkę skręcił (przy próbie odbioru piłki) Jacek. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia."

Autor: Jarek

GRZEGÓRZKI-CZ DIABŁY 1:5 (0:1)
Bramki: Szostak - Kida x2, KrzyH x2, Ozi